Sedací soupravy a pohovky

Kvalitní sedací souprava by měla mít hlavní části kostry z tvrdého dřeva a výplně sedáků ze sendvičových nebo PUR pěn vysoké hustoty,které jsou uloženy na vlnitých ocelových pružinách krytých plstí.Levné sedačky mají kostry z tvrzených papírových kartonů, polystyrenů a v lepším případě z dřevotřísky. Do výplní jsou používány ty nejlevnější pružiny, molitanová drť nebo PUR pěna velmi nízké hustoty která je náchylná k prosezení.
Importovaný nábytek z Číny, dalších asijských, ale i východoevropských zemí podle asociace nemusí procházet žádnou kontrolou. Jsou známy případy, kdy došlo i k poškození zdraví (trčící hřebíky nebo spony, toxické čalounění). 
Levnější sedací soupravy se dají pořídit i u nás. Pokud oželíte např. rozkládací systém (- cca 7000 Kč) nebo ty nejdražší látky. Rozdíl mezi cenovými kategoriemi látek může dělat na soupravě i 15000 Kč. Tímto lze ušetřit značnou část financí při zachování kvality. Další možností jsou akční modely, nebo využit výprodeje sedacích souprav z prodejny se slevou.
Pokud si u nás sedací soupravu vyberete, tak ji dopravíme, smontujeme a případně odvezeme i Vaši soupravu starou.