Matrace

MATRACE VYROBÍME V JAKÉMKOLI ROZMĚRU.

VÝBĚR MATRACE
Před samotným výběrem vhodného typu matrace si připomeňme některá základní fakta :
- matrace je výrobek, který používáme přibližně jednu třetinu dne, tzn. 8 hodin denně
- kvalitní spánek je zdrojem fyzických i duševních sil
- počítejte s tím, že matrace na pevné podložce (deska, pevné latě) bude pocitově znatelně tužší než na lamelovém roštu, který pruží (zároveň tím matraci ulevuje a prodlužuje tak její životnost)
- průměrná cena kvalitní matrace v základním rozměru se pohybuje okolo 5600,- Kč 
Matrace z PUR pěn. Jsou to v současné době nejpoužívanější materiály. Výhodou je jejich vysoká elasticita, výborná prodyšnost a snadné tvarování. Díky těmto vlastnostem lze kombinací různých typů pěn (viscoelastické, studené HR, pojené) vytvořit ideální lehací plochu.
- viscoelastická PUR pěna - pěna s vysokou hustotou 50kg/m3 a více reagující na tělesnou teplotu snížením své tuhosti. Díky této reakci se pěna lépe přizpůsobuje uživateli a snižuje tlak na pokožku.
- studená PUR pěna HR - HR pěny jsou vyráběny při nižších teplotách. Tyto pěny jsou velice elastické a díky velkým a otevřeným pórům také velmi prodyšné.
- pojená PUR pěna - lisovaná deska z pěnové drtě. Tato deska se vyznačuje vysokou tuhostí a používá se především pro zpevnění matracového jádra.
Každému vyhovuje jiný typ matrace (tužší-měkčí), proto je nejlepší matrace vyzkoušet. Rozmyslete si, na jakém podkladu bude matrace ležet. Ne každá matrace je vhodná na pevný podklad nebo na polohovací lamelový rošt. Např. při zvolení kvalitní vysoké matrace může být použit obyčejný pevný podklad, čímž se vykompenzuje cena za dražší matraci.
Oblíbené jsou matrace s jednou stranou měkčí a druhou tužší ( Meste,Proma,Aspe, Yana, Eget, Calia) nebo matrace o třech tuhostech-měkká, střední, tuhá- Lilla, Meste. 
DÁVÁTE-LI PŘEDNOST, - matraci s pružinovým jádrem, měl by být rozhodujícím kritériem pro výběr počet pružinek. Tento počet v určitém rozměru matrace vypovídá o kvalitě jádra. Kvalitní matrace s taštičkovou pružinou (pružinová kostra, jejíž jednotlivé pružinky jsou baleny v PAD textílii) obsahuje v rozměru 90x200cm cca 700ks pružinek. Pružinové matrace nejsou vhodné na polohovací lamelové rošty. Z těchto matrací doporučujeme matraci Yana, Rosa.
NOVINKA - Zdravotní matrace ERGONOMIC výška 20 nebo 30cm.  Díky dokonalé kombinaci antibakteriální pěny a důmyslného propracování se zónovou perforací získaly zdravotní matrace ERGONOMIC certifikát od Fakultní nemocnice Brno.
PŘEDNOSTI NAŠICH MATRACÍ
- pečlivě jsou vybírány a testovány materiály s největší gramáží, neboť gramáž zásadně ovlivňuje kvalitu a životnost jednotlivých vrstev v matraci
- používány jsou pěny většinou s gramáží 40-55kg/m3, nyní i HR pěna s gramáží 70kg/m3 (minimální doporučená hustota je 30kg/m3)
- desky z kokosových vláken nejsou pojeny latexovým pojivem, tudíž nezapáchají po kaučuku. Tyto desky mají gramáž 130kg/m3 (na trhu běžně používané kokosové desky 80-90kg/m3).
- při lepení jsou používány disperzní lepidla. Jsou to materiály na bázi vody, jsou velice elastická a nemají dráždivý zápach rozpouštědel.U matrace Meste, není použito žádné pojivo !!!
- jádra matrace jsou opatřena elastickým separačním polyesterovým úpletem
- potahy jsou velice elastické, zespodu opatřeny PES pleteninou. Všechny jsou zipem dělitelné na 2 poloviny pro snazší manipulaci a praní. Na bocích jsou doplněny prodyšným 3D úpletem pro rychlejší odvádění vlhkosti z jádra. Všechny potahy jsou pratelné.

TEST MATRACÍ 2020 - otestovali jsme 40 matrací a vybrali jsme pro vás ty nej -   MESTE,YANA,ERGONOMIC  - z levnějších-  Aspe a Proma.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ - MESTE !!! volitelná výška matrace 20,23 a 26cm + volitelná tuhost